niedziela, 28 czerwca 2015

Była sobie Polka na emigracji (wideo)

Ponad 100 Polek i jeden Polak, z różnych zakątków świata zrobiło sobie zdjęcie z kartką papieru. Na każdej z nich znajdował się fragment wiersza, który po złożeniu całość w opowiada o emigracji, podróżach i marzeniach. Tak oto powstał filmik, pt. "Była sobie Polka" jako wspólny projekt blogerek z Klubu Polek na Obczyźnie. Z przyjemnością wzięłam w nim udział jako producentka. Efekt zobaczcie sami.Autorką wiersza, który pokazujemy na kartkach jest Malwina Hristova. Projekt miał na celu przedstawić nasze życie na emigracji. Ukazuje główne powody dla których wyjechałyśmy z Polski. Są to: praca, studia, miłość, pasja do podróży, okoliczności życiowe, często przypadek - każdy powód jest słuszny i ma sens

Potwierdza, że mimo tęsknoty za wieloma "polskimi" rzeczami i problemami co nas spotykają na miejscu jesteśmy się w stanie tam odnaleźć, dawać dużo od siebie, korzystać z życia i być szczęśliwe. Każda z nas prowadzi blog by dzielić się wrażeniami z życia na obczyźnie i przecierać szlaki, tym co chcą wyjechać.


To niesamowite, że mimo odległości jaka nas dzieli potrafiłyśmy się zgadać. Każda z nas zrobiła sobie zdjęcie w innym miejscu na świecie, w innej stylizacji, więc jest tutaj różnorodność. Musiałyśmy się wykazać odwagą, często pozując z tą kartką na widoku innych ludzi, tubylców, którzy nie rozumieli co oznacza tekst na niej. Była to niezwykła zabawa. 

Oprócz zbierania fotek i montowania wideo w Camtasia Studio, też wystąpilam na jednym zdjęciu, do którego musiałam... skakać. A inni ciekawscy się pytali co o znaczenie tekstu i po co to robię. Pomysłowość wszystkich Polek nie zna granic.

Teraz wiersz razem z nami przeskakuje wszystkie kontynenty, obiega świat dookoła. A filmik już w ciągu pierwszej doby zaliczył 2.000 odwiedzin i wciąż pnie się w górę. 

Wszystkie osoby ze zdjęć serdecznie pozdrawiam. Praca z Wami była dla mnie ogromnym wyzwaniem i przyjemnością. Widzę, że już dzielicie się wrażeniami na swoich blogach. To z pewnością nie ostatni tego typu projekt. <3

* AKTUALIZACJA 14.08.2015 TV Polonia ponownie emituje nasz filmik prezentując go dużo lepiej, praktycznie w całości w programie “Halo Polonia” podczas wywiadu z Magdą Fou z Rzymu - założycielką Klubu Polek. Oto nagranie, temat wchodzi od ok 35 minuty:

http://halopolonia.tvp.pl/20993505/13082015-2235* AKTUALIZACJA 8.07.2015 nasz filmik „Była sobie Polka” zostaje wyemitowany w telewizji TVP Polonia w programie „Polonia w komie”.


„Była sobie Polka” Polonia w komie


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Disqus - Kuskus, czyli Zapraszam na Feedback ;)