poniedziałek, 16 marca 2015

Czytasz, patrzysz a czy gotujesz?

Wiecie, że nauczyłam się gotować z Internetu? Żaden wstyd, bo nie jedyna. Dlatego teraz będzie o tym dlaczego wykonałam przepis z innego bloga. Jest to propozycja interaktywnej zabawy dla blogerów i blogerek dzielących się swoimi pomysłami kulinarnymi. Wszyscy jesteśmy swoimi szefami kuchni i gotujemy fantastyczne potrawy z całego świata. Recepty znajdujemy głównie w sieci, na blogach.
Czytasz, patrzysz a czy gotujesz?
Celem zabawy jest to abyśmy te blogi „czytali aktywnie” i wykorzystywali w naszym życiu pochodzące z nich pomysły. Jedni dzielą się swoimi a drudzy realizują je, bo im się podobają.Zabawa przebiega tak, że jako Bloger lub Blogerka robisz nastepujące rzeczy:
  1. znajdujesz fajny przepis na blogu kogoś innego, może to odbywać się w obrębie tzw. internetowej grupy zrzeszającej blogerów, których w sieci jest wiele
  2. koniecznie kontaktujesz się z autorem przepisu i prosisz o zgodę na publikację własnej interpretacji
  3. wykonujesz ten przepis krok po kroku.
  4. dzielisz się na swoim blogu jak go gotowałeś/aś oraz wrażeniami jak Ci wyszło i jak smakowało
  5. jak najbardziej możesz dodać coś od siebie modyfikując potrawę
  6. na początku wpisu podajesz odnośnik do bloga z którego się wziął przepis i piszesz dlaczego właśnie ta potrawa została wybrana.
  7. W social media użyj hashtag #CzytaszPatrzyszGotujesz
Tak zrobiłam inspirując się blogiem Natalii i nawiazując z nią kontakt. Zapraszam Cię abyś przekazał/a kolejny przepis w świat. Byśmy nie tylko czytali, patrzyli na blogi obiecując sobie, że kiedyś spróbujemy zrobić własnoręcznie to co proponuje tutorial. Wykonajmy lub ugotujmy to!

Zawsze możesz wykorzystać parę moich marokańskich przepisów ;)
Do dzieła!!!

Projekt grafiki: Dorkita

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Disqus - Kuskus, czyli Zapraszam na Feedback ;)